Home / Španělsko Zažilo šokující Odchod Z Mistrovství Světa Proti Maroku

Španělsko Zažilo šokující Odchod Z Mistrovství Světa Proti Maroku

V ponuré, deflační noci pro Španělsko, noci, kdy se vítězové z roku 2010 nedostali do čtvrtfinále třetího po sobě jdoucího mistrovství světa, to byla statistika, která vše nejlépe shrnula. Mohou pouze zabalit Španělsko MS ve fotbale 2022 dres a jít domů. La Roja minul všechny tři penalty v rozstřelu, když se Severoafričané dostali poprvé do čtvrtfinále. Neustálý perkusivní řev nevycházel v úterý ani tak z desetitisíců marockých fanoušků uvnitř stadionu Education City, ale ze samotného betonu a oceli. Maročané v Dresy MS ve fotbale 2022 ale nakonec plakali po vítězství.

Kampaň v Kataru, která začala tak jasně poté, co porazila Kostariku, La Furia Roja postupně ztrácela na síle, jak se vracely staré problémy, které je pronásledovaly. Španělsko mělo naděje na vítězství na mistrovství světa 2022, ale odešlo ve stejné fázi jako v roce 2018 a stejným způsobem, prohrálo na penalty. Rozdíl je v tom, že nenosí stejné Španělsko MS ve fotbale 2022 dres. Achraf Hakimi s klidem míč prokopl středem hřiště a poslal míč do sítě vedle skočeného Unaie Simóna, a to pro jeho pouhou penaltu. Utkání dospělo k pokutovým kopům poté, co se v základní hrací době srovnaly 0:0 a v prodloužení nedokázali vstřelit branku. Tři vzaty; tři chyběli. Maroko, které bylo po celou dobu vynikající, si vítězství zasloužilo. Španělsko také dostalo, co si zasloužilo.

Byl to známý příběh pro Španělsko, které dominovalo v držení míče, ale v prvním poločase mělo jen jeden pokus, což byl jejich nejnižší počet střel v zápase mistrovství světa od roku 1966. Jak se ukázalo, ani po 120 minutách bezgólové remízy Španělsko nedokázalo skóre v Dresy MS ve fotbale 2022. Klíčem k úspěchu byla malá střela od Achrafa Hakimiho, která doletěla do středu sítě, když se brankář Unai Simón neúspěšně ponořil. Španělský tisk se zabývá tím, co, jak řekl Marca, toto „Španělsko hrůz“ znamená posun vpřed. Španělsko je nyní mimo mistrovství světa a otázky budou kladeny na Luise Enriqueho, zvláště když La Roja vypadl ve stejné fázi, jako byl naposledy.